FOTOWOLTAIKA
DLA FIRM

W Solarsil dbamy o jakościowe rozwiązania. Nasze instalacje są przemyślane, żywotne i zoptymalizowane dla zwiększenia wydajności instalacji fotowoltaicznej.

Mamy realne doświadczenie w naprawdę dużych realizacjach, dlatego możesz być pewny, że z nami inwestycja w fotowoltaikę będzie bezpieczna i przyniesie dużą stopę zwrotu. No właśnie: co możesz zyskać, stając się prosumentem energii?

Zadzwoń i porozmawiaj z ekspertem!

Porozmawiaj Lub napisz na adres: biuro@solarsil.pl
Poniedziałek-piątek: 800 – 1800
Fix

Ulgi i oszczędnośći

Przedsiębiorcy mogą być prosumentami energii, dzięki czemu korzystają z systemu opustów. Instalacje do 50 kWp (1kWp produkuje ok. 1000 kWh energii rocznie) możemy instalować bez skomplikowanych formalności.

Do instalacji powyżej 6,5 kW a do 50 kW potrzebne jest jedynie uzgodnienie ppoż. z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń ppoż. oraz zawiadomienie straży pożarnej, o wykonaniu instalacji. Te dokumenty uzyskuje się na podstawie projektu instalacji (nie jest potrzebny projekt budowlany).

Przyłączenie do sieci to bardzo prosta procedura, wygląda podobnie, jak w przypadku prosumentów prywatnych. Zakład energetyczny wymienia licznik na dwukierunkowy, podłączając instalację do sieci na swój koszt. Zakład jest zobowiązany do wykupienia nadwyżek energii produkowanych przez przedsiębiorcę.

Koszty instalacji mogą być odliczone od podstaw opodatkowania.

 • Znacznik
  Nie potrzebujeszubiegać się o pozwolenie na budowę
 • Znacznik
  Nie potrzebujeszubiegać się o pozwolenie na budowę
 • Znacznik
  Nie potrzebujeszopłacać przyłączenia do sieci
 • Znacznik
  Nie potrzebujeszinstalować paneli na budynku, który będzie korzystać z zasilania

Obniż koszt każdego kWh energii

System opustów pozwala zmniejszyć koszt 1 kWh energii. Biorąc pod uwagę czekające nas wzrosty cen prądu jest to jeden z lepszych sposobów na szukanie oszczędności w przedsiębiorstwie. Biorąc te czynniki pod uwagę, można estymować, że instalacja o mocy 50 kW może zwrócić się już w 3/4 lata.

Produkty

Net Metering system opustów

Optymalnym rozwiązaniem jest bieżące zużycie energii produkowanej z paneli PV. Dlatego tak istotne jest właściwe oszacowanie rzeczywistego zapotrzebowania na energię elektryczną, co warto podkreślić nie ma tu prostego przełożenia na zużycie miesięczne czy roczne.

W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie skonsumować produkowanej mocy, możemy “magazynować” nadwyżki w sieci. W ciągu 365 dni możemy odebrać je w wymiarze:

 • 80%
  nadwyżki
  w instalacjach
  do 10 kWp
  (20% pobiera zakład energetyczny)
 • 70%
  nadwyżki
  w instalacjach
  od 10 kWp do 50 kWp
  (30% pobiera zakład energetyczny)

Nawet jeżeli nie jesteśmy w stanie w całości skonsumować produkowanej energii (co w przedsiębiorstwach jest dużo łatwiejsze niż w domach jednorodzinnych), fotowoltaika pozwala na długoterminowe, efektywne obniżenie kosztów zasilania.

Mówiąc krótko: fotowoltaika pozwala uniknąć wzrostu kosztów stałych utrzymania przedsiębiorstwa, przez znaczną redukcję ceny prądu.

Fotowoltaika dla firm

Analiza rentowności paneli słonecznych - symulacja

Fachowa analiza wymaga wizji lokalnej połączonej z poznaniem profilu przedsiębiorstwa, dlatego wszelkie wyceny robione na podstawie formularzy internetowych oraz szybkich wywiadów powinny być traktowane z dużym dystansem.

Wiemy jednak, że estymacje kosztów cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego przygotowaliśmy poglądowe wyliczenia, które przybliżają zagadnienie zwrotu z instalacji fotowoltaicznych. Poniżej przedstawiamy poglądowe wyliczenia, które pozwalają na wstępne, przybliżone oszacowanie momentu, w którym inwestycja w fotowoltaikę zaczyna przynosić zyski.

Fotowoltaika w zakładzie przemysłowym - WYCENA

Symulację przygotowaliśmy przy użyciu specjalistycznego programu PV*SOL premium 2020. Założenia:

 • Zakład przemysłowy zakład
  przemysłowy
 • Godziny funkcjonowania godziny
  funkcjonowania:
  8-18
 • Roczne zużycie energii roczne
  zużycie energii:
  50 000 kWh

Wykres pokazuje, jak wygląda koszt produkowania energii elektrycznej w ciągu roku kalendarzowego.

Jak widać znaczne korzyści osiągane są od marca, aż do października. Co więcej, nawet w miesiącach zimowych instalacja PV przynosi realne oszczędności. W wieloletniej perspektywie zwrot inwestycji w zakładzie przemysłowym z powyższego przykładu zaczyna się po około 7 latach od zainstalowania paneli.

Patrząc jednak na trendy na rynku energetyki można przypuszczać, że w kolejnych latach fotowoltaika będzie zwracać się jeszcze szybciej: przemawia za tym kierunek legislacji na szczeblu unijnym i krajowym (ułatwienia w programie Energia Plus) oraz realia energetyczne.

Fotowoltaika dla firm

Wieloletni zysk - nawet do 23 lat

Na powyższym wykresie widzimy, że od ósmego roku inwestycja w fotowoltaikę zaczyna przynosić coraz większe zyski. Biorąc pod uwagę żywotność naszych instalacji daje to około 18-23 lata czystego zysku.

Fotowoltaika dla firm
 • Gwarancja

  Czy do fotowoltaiki można dostać dotację?

  Tak. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje i pożyczki w ramach programu Energia Plus. W ramach tego programu można ubiegać się o pożyczkę do NFOŚ na sfinansowanie 85% kosztów instalacji (reszta to wpłata własna), oprocentowana minimum 2%. Program uwzględnia możliwość umorzenia do 10% pożyczonej kwoty. Spłata może być odroczona o 12 miesięcy.

 • Gwarancja

  Niezależność

  W naszym kraju coraz częściej pojawia się problem okresowych przeciążeń sieci (np. podczas gorących letnich miesięcy). W takich sytuacjach zakłady energetyczne mogą nakładać ograniczenia w zakresie poboru prądu. Korzystanie z rozwiązań typu off-grid pozwala na uniknięcie strat powodowanych przez zastoje w pracy - przedsiębiorstwo wykorzystuje energię, którą produkuje jego instalacja fotowoltaiczna.

 • Gwarancja

  Zielona firma

  Korzystanie z instalacji PV to duży krok w budowaniu wizerunku firmy odpowiedzialnej ekologicznie. Ułatwia to pozyskanie przychylności konsumentów, którzy coraz częściej wybierają produkty firm realizujących działania proekologiczne nawet wtedy, gdy kosztują więcej niż produkty konkurencji.

Fotowoltaika - najczęściej zadawane pytania

Wybierz solarsil

Porozmawiaj już dziś z prawdziwym ekspertem, który działa lokalnie. Zadzwoń do Solarsil!

Porozmawiaj
Porozmawiaj Lub napisz na adres: biuro@solarsil.pl
Poniedziałek-piątek: 800 – 1800
 • Znacznik
  Doświadczenie z NiemiecMamy za sobą 12 lat pracy na rynku, z czego pierwsze 5 w Niemczech.
 • Znacznik
  Działamy lokalnieDo 100 km od Katowic i pomagamy klientom z naszego regionu w realizacji instalacji fotowoltaicznych.
 • Znacznik
  Brak działu reklamacji!Gwarantujemy prostą komunikację oraz szybki, niezawodny serwis do 48 godzin. Jesteśmy cały czas w kontakcie z klientem.